Mramorový konglomerát

Vločky a granule nejušlechtilejších mramorů v kombinaci s pryskyřicemi, umožňují dosáhnout skvělé tóny umožňující svobodně vytvářet vnitřní prostory.

Při instalaci parapetů aglomramoru se může ještě více zdůraznit požadovanou atmosféru. To, co odlišuje naší nabídku je dostupnost pečlivě vybraných barev, což umožňuje použití v různých odstínech.

Dostupná u nás barevná nabídka spojuje hodnoty klasických kamenů - konglomeráty hrubozrnné, a ty, které se perfektně hodí do moderního designu - jemnozrnné konglomeráty.

Příklady fotografií výrobků

Kolor Beige marfil
Kolor Beige milano
Kolor BIANCO CARRARA
Kolor Black mamba
Kolor Botticino
Kolor Breccia aurora
Kolor Calacatta
Kolor Cosmo
Kolor Monte bianco
Kolor Perla arte
Kolor Perlato appia
Kolor Polare
Kolor Rosa del garda
Kolor Rosso asiago
Kolor Soprano

Technické údaje

Tloušt'ka parapetů:

  • 20 mm
  • 30 mm

Přibližná hmotnost 1m2 materiálu:

  • grubość 20 mm – ok. 52 kg
  • grubość 30 mm – ok 7 5kg

Dostępne profile wykończeń parapetów:

7020.png
FÁZE STANDARD
6976.png
FAZA SOFT
6974.png
JEDEN ZAOBLENÝ ROH
6975.png
DVA ZAOBLENÉ ROHY

Jak se starat konglomerát?

Pro péči a údržbu produktů z konglomerátu, používejte pouze prostředky s neutrálním pH. Povrchy by se měly čistit teplou vodou a potom vytřete do sucha hadříkem z měkkého materiálu.

Pro údržbu konglomerátu lze použít:

  • Bezbarvý vosk, který nezmění přirozený odstín a jen odhalí a oživí jeho krásu
  • Speciální prostředky pro zaplnění pórů na povrchu kamene, které chrání minerál především před vsakováním. V nabídce JARO-MAX jsou impregnáty na kámen. Mějte na paměti, že když používáme tento typ impregnátu povrch musí být naprosto čistý, protože impregnace vytváří na mramorovém povrchu vrstvu, která nepropouští vlhkost a zároveň vytváří speciální bezbarvou vrstvu - film. Případné pozůstalé nečistoty na konglomerátu se pak objeví pod vrstvou bezbarvého tmelu a nebude je možné odstranit běžným ošetřením.

Důležité informace:

  • Polyesterová pryskyřice jako součást konglomerátů, může být poškozena dlouhodobým stykem s zásadovými produkty. Je třeba se vyhnout používání lepidel a prostředků do údržby o hodnotě vyšší než 10pH a kladení těchto látek na povrchu.
  • Hlavním nepřítelem výrobků z konglomerátu a mramoru jsou nečistoty, které, pokud nejsou odstraněny, zanechávají nebezpečnou patinu, což způsobuje ztrátu lesku a poškození povrchu. Po nezbytném důkladném předčištění je nutné udržovat v čistotě a pravidelně mýt vodou a prostředky pro údržbu o neutrálním pH.
  • Oblíbené produkty, které ničí povrch jsou: džusy, pěna na holení, alkoholické nápoje, soda, parfémy, odlakovače, kečup, hořčice, ocet, čistící produkty, které nejsou určeny pro kámen, vlasové přípravky, šampóny, mýdla, které obsahují EDTA, sůl kamenná , písek, zubní pasta, prostředky pro čištění toalety, prostředky pro čištění vodovodních trubek a každá kapalina, která obsahuje kyseliny nebo zásady.

POZOR! Výrobky z aglomramoru a přírodního kamene jsou přírodní produkty. Struktura konečného produktu se může lišit od uvedených vzorků. Závadou není výskyt v těchto materiálech žíly, hypertrofii, mikrotrhlin nebo prohlubin - to dokazuje přirozenost a ušlechtilost kamene. Případné reklamace zvažujeme před instalací parapetu (s výjimkou skrytých vad).